Sobota, 22. Wrzesień 2018

Konferencja z olimpijską tematyką

Przez trzy dni w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku trwała konferencja trenerów szkolenia olimpijskiego w sportach zimowych Pjongczang 2018 - Pekin 2022.
Konferencja COS

W poniedziałek 14 maja oficjalnego otwarcia spotkania dokonali dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Marcin Nowak oraz podsekretarz stanu w MSiT Jan Widera. Następnie o poszczególnych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w perspektywie przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich mówił dyrektor COS Tomasz Koziński.

Prezentację COS-OPO w Szczyrku, z uwzględnieniem najważniejszych jego zalet, jak i planowanych oraz niezbędnych inwestycji w rozwój infrastruktury sportowej, przedstawił pełniący obowiązki dyrektora Ośrodka Ireneusz Furczyk. Dyskutowano ponadto o niedawnych Igrzyskach w Pjongczangu w kontekście dokonań polskich sportowców, programie ministerialnym „Team 100” oraz potrzebom większego wsparcia nauki dla sportu.

Wartościowe dla uczestników były także kolejne dni konferencji w Szczyrku. Strategię rozwoju w odniesieniu do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku przybliżyli reprezentanci polskich związków sportowych, obejmujących dyscypliny zimowe. Przedstawiono również plan szkoleń Akademii Trenerskiej oraz założenia Akademii Zarządzania Sportem. Zaproszeni naukowcy wygłosili specjalistyczne wykłady z zakresu psychologii i fizjologii sportu, dotyczące m.in. przygotowania motorycznego do zawodów, krioterapii w procesie odnowy biologicznej, czy aspektach wypalenia i stresu w sporcie. Ponadto rozmawiano o aktualnie obowiązujących procedurach antydopingowych.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 406