Poniedziałek, 29. Maj 2017

Uroczyste pożegnanie rocznika maturalnego SMS PZPS

„Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila...” – takie słowa z ust uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku im. Agaty Mróz-Olszewskiej, stacjonującej od września 2014 roku na obiektach COS-OPO w Szczyrku, wybrzmiały podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klasy maturalnej. Cała szkolna społeczność żegnała kończące licealny etap edukacji podopieczne SMS-u w popołudnie środy 26 kwietnia.
Zakończenie SMS

Wyjątkową uroczystość w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku zainaugurował hymn państwowy. Zebranych gości przywitał dyrektor szkoły Grzegorz Wagner, który zwrócił się do głównych bohaterek środowego popołudnia. – Spędziłyście tu trzy lata, podczas których nie brakowało łez, ale i wielu chwil radości oraz wzruszeń. Próbowaliśmy przekazać wam wartości, które będą pomocne w życiu. Szkoła ma w założeniu łączyć naukę ze sportem i wam to się doskonale udało. Realizujcie dalej swoje marzenia, idąc przez życie z podniesioną głową – zaznaczył dyrektor Wagner.

Obecny na spotkaniu prezes PZPS Jacek Kasprzyk uczennicom gratulował i dziękował za dotychczasowe osiągnięcia siatkarskie. Zwrócił również uwagę, jak ważny dla nich jest rozwój wszechstronny. – Nawet, jeśli będziecie grać w siatkówkę na najwyższym poziomie nie zapominajcie o nauce. Sport i edukację da się pogodzić i nie brakuje przypadków to potwierdzających. Życzę, abyśmy spotykali się w przyszłości przy okazji reprezentacyjnych sukcesów – mówił prezes Kasprzyk.

Z kolei dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku Grzegorz Kotowicz stwierdził: – Żałujemy, że odchodzicie. Ale to również wasza zasługa, że szkoła stała się tak dobra i ciężko dziś wyobrazić sobie bez niej nasz Ośrodek. Wraz z zastępcą dyrektora Ireneuszem Furczykiem wręczył następnie wszystkim tegorocznym maturzystkom upominki przygotowane przez COS.

Dziesięć tegorocznych maturzystek – Aleksandra Lipska, Agata Michalewicz, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Muszyńska, Julia Nowicka, Olivia Różański, Kinga Różyńska, Maria Stenzel, Martyna Świrad i Aleksandra Żurawska oraz uczęszczający do tej klasy maturzysta Kacper Duda – otrzymali ponadto pamiątkowe dyplomy ukończenia szkoły średniej. Dyrektor SMS PZPS przekazał także listy gratulacyjne dla rodziców.

Następnie same uczennice ubrane galowo z dozą humoru podziękowały swoim nauczycielom i szkoleniowcom, między innymi poprzez film przedstawiający grono pedagogiczne i trenerskie w krzywym zwierciadle. Na zakończenie szkolna społeczność uczestniczyła w pełnej dawki uśmiechu „oskarowej” gali maturalnej ze statuetkami dla maturzystek w kategoriach z przymrużeniem oka, jak np. za najlepsze selfie, gołębie serce i słowiczy głos, dla kierowcy-rajdowcy, czy za 100 procent kobiecości. Życzenia złożyły także młodsze koleżanki ze szkoły, a wszystkie uczennice SMS PZPS w Szczyrku odśpiewały szkolny hymn.

Ilość wyświetleń: 696