Wtorek, 23. Styczeń 2018

COS-OPO w Szczyrku partnerem SnowFest 2017

10 i 11 lutego br. w Szczyrku odbędzie się impreza pod nazwą SnowFest Festival. Jedna z jej części przeprowadzona zostanie na terenie skoczni należącej do naszego Ośrodka.
Skocznia Szczyrk

W lutym do Szczyrku zawitają gwiazdy światowej muzyki i sportów ekstremalnych. Spotkają się tu na SnowFest Festival 2017, by dostarczyć ogromnej dawki pozytywnej energii. - Czwartą edycję SnowFest Festival przenieśliśmy do Szczyrku, czyli najprężniej rozwijającego się kurortu górskiego w Polsce. Całkowicie zrewolucjonizowaliśmy formułę zawodów - informują organizatorzy zawodów.

Na szczycie skoczni Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, który jest jednym z partnerów wydarzenia, staną drużyny narodowe złożone z trzech zawodników. Sportowcy wystartują ramię w ramię z trzech najazdów, aby spotkać się na potężnym obiekcie śnieżnym, gdzie zmierzą się równolegle z trzema przeszkodami - potężną skocznią Big Air, brawurową kompozycją Raili oraz pięciometrowym Quarter Pipem. Poza pierwszymi dryżynowymi mistrzostwami Air Strike - na kibiców czekają także indywidualne zawody Big Air.

Z muzycznych gwiazd potwierdzony został udział zespołu Nero, zdobywców nagrody Grammy, reprezentantów gatunku muzyki dubstepu. Na terenie Amfitearu w Szczyrku na scenę powróci australijska legenda wielu światowych festiwali Pendulum. Wystąpi także Gooral, producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

- Ośrodki Przygotowań Olimpijskich COS są nie tylko doskonałym miejscem treningowym dla sportu typowo wyczynowego. Nie zapominamy także w naszych działaniach o otwarciu na znacznie szersze grono społeczności sportowej z rekreacją włącznie - wyjaśnia zastępca dyrektora COS-OPO w Szczyrku, Ireneusz Furczyk.

Szczegółowe informacje odnośnie imprezy oraz cen biletów można znaleźć pod adresem internetowym: www.snowfest.pl.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 4683